Living Spaces (1.0.0-alpha2) - en to sv translation catalogue (203 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Pages
sv: Sidor

en: Add space
sv: Lägg till mellanslag

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Content
sv: Innehåll

en: Username
sv: Användarnamn

en: Private
sv: Privat

en: Groups
sv: Grupper

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Subject
sv: Ämne

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Manager
sv: Administratör

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Public
sv: Offentlig

en: Action
sv: Åtgärd

en: On
sv: På

en: Tags
sv: Etiketter

en: Date
sv: Datum

en: Links
sv: Länkar

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Number
sv: Tal

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Hierarchy
sv: Hierarki

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Category
sv: Kategori

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Export
sv: Exportera

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Help
sv: Hjälp

en: Default
sv: Förvald

en: Update
sv: Uppdatera

en: Time
sv: Tid

en: Access
sv: Åtkomst

en: View
sv: Visa

en: Path
sv: Sökväg

en: Modules
sv: Moduler

en: Section
sv: Sektion

en: Menu
sv: Meny

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Event
sv: Händelse

en: You are not authorized to access this page.
sv: Du har inte behörighet till denna sida.

en: Picture
sv: Bild

en: User
sv: Användare

en: Email
sv: E-post

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Contact
sv: Kontakt

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Access denied
sv: Åtkomst nekad

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Off
sv: Av

en: Header
sv: Sidhuvud

en: To
sv: Till

en: From
sv: Från

en: Roles
sv: Roller

en: Comment
sv: Kommentar

en: Published
sv: Publicerad

en: Location
sv: Plats

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: URL alias
sv: URL-alias

en: Member since
sv: Medlem sedan

en: Last login
sv: Senaste inloggning

en: Month
sv: Månad

en: Address
sv: Adress

en: Desc
sv: Fallande

en: Members
sv: Medlemmar

en: General
sv: Allmän

en: Calendar
sv: Kalender

en: group
sv: grupp

en: Week
sv: Vecka

en: Day
sv: Dag

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Start date
sv: Startdatum

en: End date
sv: Slutdatum

en: Other
sv: Övriga

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Create content
sv: Skapa innehåll

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Template
sv: Mall

en: Profile
sv: Profil

en: Page Title
sv: Sidtitel

en: Save settings
sv: Spara inställningar

en: Notifications
sv: Aviseringar

en: Protocol
sv: Protokoll

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Gender
sv: Kön

en: Male
sv: Man

en: Female
sv: Kvinna

en: Birthday
sv: Födelsedag

en: Department
sv: Avdelning

en: Attachments
sv: Bilagor

en: Sidebar left
sv: Vänster sidospalt

en: Topic
sv: Ämne

en: Your message has been sent.
sv: Ditt meddelande har skickats.

en: Blocked
sv: Spärrad

en: Changed
sv: Ändrad

en: User name
sv: Användarnamn

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Join
sv: Gå med

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Protected
sv: Skyddad

en: User status
sv: Status för användare

en: Apply
sv: Applicera

en: Select
sv: Välj

en: Administrators
sv: Administratörer

en: Until
sv: Till

en: Export data
sv: Exportera data

en: Index
sv: Förteckning

en: Permission
sv: Behörighet

en: Sections
sv: Sektioner

en: Section settings
sv: Sektionsinställningar

en: Space
sv: Blanksteg

en: Administrator
sv: Administratör

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Paragraph
sv: Paragraf

en: Member
sv: Medlem

en: Add @type
sv: Lägg till @type

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Authenticated
sv: Inloggad

en: Firstname
sv: Förnamn

en: Lastname
sv: Efternamn

en: New name
sv: Nytt namn

en: Bundles
sv: Paket

en: Path pattern
sv: Mönster för sökväg

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: Notify user
sv: Meddela användare

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Your virtual face or picture.
sv: Ditt virtuella ansikte eller bild.

en: Allow settings
sv: Tillåt inställningar

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Secondary menu
sv: Sekundär meny

en: Operations links
sv: Länkar till funktioner

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: No people available.
sv: Inga personer tillgängliga.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: Group type
sv: Grupptyp

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
sv: Ett fel inträffade vid bearbetning av @operation med argument: @args

en: Bulk update
sv: Massuppdatera

en: - Select a value -
sv: - Välj ett värde -

en: Capacity
sv: Kapacitet

en: Group content
sv: Gruppinnehåll

en: Group permission
sv: Gruppbehörighet

en: Group label
sv: Gruppetikett

en: Asc
sv: Stigande

en: Wrapper class
sv: Omslutande klass

en: Entity bundle
sv: Entitetspaket

en: Group membership
sv: Gruppmedlemskap

en: Footer first
sv: Första sidfot

en: Footer second
sv: Andra sidfot

en: Footer third
sv: Tredje sidfot

en: Entity types
sv: Entitetstyp

en: Paragraphs
sv: Paragrafer

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: Privacy settings
sv: Sekretessinställningar

en: Primary menu
sv: Primär meny

en: Footer fourth
sv: Fjärde sidfot

[ctx: Entity type group]
en: Content
sv: Innehåll

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
sv: sön

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
sv: mån

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
sv: tis

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
sv: ons

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
sv: tor

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
sv: fre

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
sv: lör

en: Site header
sv: Sidhuvud för webbplats

en: Default comments
sv: Standardkommentarer

en: Allows commenting on content
sv: Tillåter kommentering på innehåll

en: Featured top
sv: Framhävd överst

en: Featured bottom first
sv: Framhävd först längst ned

en: Featured bottom second
sv: Framhävd andra längst ned

en: Featured bottom third
sv: Framhävd tredje längst ned

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.

en: Website feedback
sv: Återkoppling till webbplats

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML

en: Restricted HTML
sv: Begränsad HTML
