Drupal LMS (1.0.0-beta8) - en to cs translation catalogue (70 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Next
cs: Další

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Actions
cs: Akce

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Back
cs: Zpět

en: Label
cs: Popisek

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: Default
cs: Výchozí

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Unknown
cs: Neznámý

en: User
cs: Uživatel

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Answer
cs: Odpověď

en: All
cs: Vše

en: Page
cs: Stránka

en: 1 minute | @count minutes
cs[0]: 1 minuta
cs[1]: @count minuty
cs[2]: @count minut

en: 1 hour | @count hours
cs[0]: 1 hodina
cs[1]: @count hodiny
cs[2]: @count hodin

en: 1 day | @count days
cs[0]: 1 den
cs[1]: @count dny
cs[2]: @count dnů

en: Score
cs: Skóre

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Authored by
cs: Autor

en: Desc
cs: Sestupně

en: Owner
cs: Vlastník

en: Start
cs: Začátek

en: Class
cs: Třída

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Activity
cs: Aktivita

en: Changed
cs: Změněno

en: Finished
cs: Hotovo

en: Mandatory
cs: Povinné

en: Apply
cs: Použít

en: 1 second | @count seconds
cs[0]: 1 sekunda
cs[1]: @count sekundy
cs[2]: @count sekund

en: Offset
cs: Posun

en: Started
cs: Zahájeno

en: Error message
cs: Chybová zpráva

en: Select references
cs: Vybrat reference

en: Warning message
cs: Zpráva s varováním

en: Autocomplete matching
cs: Porovnávání s automatickým dokončováním

en: Created by
cs: Vytvořeno

en: Is one of
cs: Jeden z

en: Correct
cs: Správně

en: Maximum Score
cs: Nejvyšší skóre

en: Invalid
cs: Neplatný

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: - All -
cs: - Vše -

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Asc
cs: Vzestupně

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label
