Drupal LMS (1.0.0-rc2) - en to kn translation catalogue (54 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: True
kn: ನಿಜ

en: False
kn: ಅಲ್ಲ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: 1 hour | @count hours
kn[0]: ೧ ಗಂಟೆ
kn[1]: @count ಗಂಟೆಗಳು

en: 1 day | @count days
kn[0]: ೧ ದಿನ
kn[1]: @count ದಿನಗಳು

en: Selected
kn: ಆರಿಸಲಾದ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Score
kn: ಅಂಕ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: false
kn: ಅಸತ್ಯ

en: true
kn: ಸತ್ಯ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: activity
kn: ಚಟುವಟಿಕೆ

en: Activity
kn: <b>ಚಟುವಟಿಕೆ</b>

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: Finished
kn: ಮುಗಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Classes
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Started
kn: ಆರಂಭಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: Warning message
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ ಸಂದೇಶ

en: In progress
kn: ಪ್ರಗತಿಯಲ್ಲಿದೆ

en: Invalid
kn: ಅಮಾನ್ಯ
