Drupal LMS (1.0.1) - en to he translation catalogue (66 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Next
he: הבא

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: Actions
he: פעולות

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: Weight
he: משקל

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Back
he: אחורה

en: Label
he: תווית

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: Unknown
he: לא ידוע

en: User
he: משתמש

en: Continue
he: להמשיך

en: Created
he: נוצר

en: Answer
he: תשובה

en: 1 minute | @count minutes
he[0]: דקה אחת
he[1]: @count דקות

en: 1 hour | @count hours
he[0]: שעה אחת
he[1]: @count שעות

en: 1 day | @count days
he[0]: יום אחד
he[1]: @count ימים

en: Selected
he: עיצוב נבחר

en: Comment
he: תגובה

en: Score
he: ניקוד

en: Published
he: מפורסם

en: Warning
he: אזהרה

en: N/A
he: -ללא-

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Details
he: פרטים

en: Owner
he: בעלים

en: Start
he: התחלה

en: Size of textfield
he: גודל שדה הטקסט

en: Authored on
he: בתאריך

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: activity
he: פעילות

en: Activity
he: פעילות

en: Current status
he: סטטוס נוכחי

en: Plugin
he: פלאגין

en: Changed
he: השתנה

en: Failed
he: נכשל

en: Finished
he: סיום

en: 1 second | @count seconds
he[0]: שניה אחת
he[1]: @count שניות

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: Activities
he: פעילויות

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: Autocomplete matching
he: השלמה אוטומטית

en: Bundle
he: חבילה

en: Is one of
he: הינו אחד מתוך

en: Invalid
he: לא חוקי

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Correct?
he: נכון?

en: Your answer
he: התשובה שלך

en: activities
he: פעילויות

en: Score:
he: ניקוד:
