Drupal LMS (1.0.1) - en to ro translation catalogue (78 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Next
ro: Următor

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Back
ro: Înapoi

en: Label
ro: Etichetă

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: User
ro: Utilizator

en: Continue
ro: Continuare

en: Created
ro: Creat

en: Answer
ro: Răspuns

en: 1 minute | @count minutes
ro[0]: un minut
ro[1]: @count minute
ro[2]: @count de minute

en: 1 hour | @count hours
ro[0]: o oră
ro[1]: @count ore
ro[2]: @count de ore

en: 1 day | @count days
ro[0]: o zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: Selected
ro: Selectat

en: Comment
ro: Comentariu

en: Score
ro: Scor

en: Published
ro: Publicat

en: Warning
ro: Avertizare

en: N/A
ro: N/D

en: Authored by
ro: Autor

en: Details
ro: Detalii

en: Owner
ro: Proprietar

en: Class
ro: Clasă

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Parameters
ro: Parametri

en: Activity
ro: Activitate

en: Changed
ro: Schimbat

en: Failed
ro: Eșuat

en: Finished
ro: Finalizat

en: Mandatory
ro: Obligatoriu

en: 1 second | @count seconds
ro[0]: o secundă
ro[1]: @count secunde
ro[2]: @count de secunde

en: Classes
ro: Clase

en: Passed
ro: Promovat

en: Started
ro: Început

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Activities
ro: Activități

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: Autocomplete matching
ro: Potrivire completare automată

en: Bundle
ro: Pachet

en: In progress
ro: În desfășurare

en: Is one of
ro: Este unul dintre

en: Backwards navigation
ro: Navigare înapoi

en: Maximum Score
ro: Scorul maxim

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: Activity ID
ro: ID Activitate

en: Evaluated
ro: Evaluat

en: Evaluate
ro: Evaluați

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Restart
ro: Reporniți

en: Activity type
ro: Tipul de activitate

en: Activity types
ro: Tipuri de activități

en: Text area (multiple rows) display format settings
ro: Setările formatului de afișare a zonei de text (rânduri multiple)

en: Evaluation status
ro: Statusul evaluării

en: Randomize activities
ro: Randomizați activități

en: Given answer count
ro: Numărul de răspunsuri oferite

en: Pass Percent
ro: Procesul de promovare

en: Number of random activities
ro: Numărul de activități aleatorii
