Drupal LMS (1.0.2) - en to sv translation catalogue (78 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Next
sv: Nästa

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Back
sv: Tillbaka

en: Label
sv: Etikett

en: True
sv: Sant

en: False
sv: Falskt

en: Default
sv: Förvald

en: Update
sv: Uppdatera

en: Unknown
sv: Okänd

en: User
sv: Användare

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Created
sv: Skapad

en: Answer
sv: Svar

en: 1 minute | @count minutes
sv[0]: 1 minut
sv[1]: @count minuter

en: 1 hour | @count hours
sv[0]: 1 timme
sv[1]: @count timmar

en: 1 day | @count days
sv[0]: 1 dag
sv[1]: @count dagar

en: Selected
sv: Vald

en: Comment
sv: Kommentar

en: Score
sv: Poäng

en: Published
sv: Publicerad

en: Warning
sv: Varning

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Authored by
sv: Författad av

en: Details
sv: Detaljer

en: Owner
sv: Ägare

en: Start
sv: Från

en: Class
sv: Klass

en: false
sv: falskt

en: true
sv: sant

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: Authored on
sv: Författad

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: activity
sv: aktivitet

en: Activity
sv: Aktivitet

en: Current status
sv: Aktuell status

en: Plugin
sv: Insticksprogram

en: Changed
sv: Ändrad

en: Failed
sv: Misslyckades

en: Finished
sv: Avslutat

en: Mandatory
sv: Obligatoriskt

en: 1 second | @count seconds
sv[0]: 1 sekund
sv[1]: @count sekunder

en: Classes
sv: Klasser

en: Started
sv: Startade

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Activities
sv: Aktiviteter

en: Select references
sv: Välj referenser

en: Warning message
sv: Varningsmeddelande

en: Autocomplete matching
sv: Automatiskt kompletterande som överensstämmer

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Is one of
sv: Är en av

en: Lesson
sv: Lektion

en: Correct
sv: Rätt

en: Backwards navigation
sv: Bakåtnavigering

en: Invalid
sv: Ogiltig

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: Not started
sv: Ej startat

en: Get Started
sv: Kom igång

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Lessons
sv: Lektioner

en: Group permission
sv: Gruppbehörighet

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
sv: Största antal automatiskt kompletterande förslag.
