Loading Bar (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Image size
hi: चित्र परिमाण

en: Description
hi: उल्लेख

en: None
hi: कोई नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Image
hi: चित्र

en: Center
hi: मध्य

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: View
hi: देखें

en: Text
hi: लेख

en: ID
hi: आईडी

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Normal
hi: सामान्य

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Line
hi: रेखा

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Color
hi: रंग

en: Square
hi: वर्ग

en: Pattern
hi: नमूना

en: Reverse
hi: विपरीत

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Right to left
hi: दाएँ से बाएँ

en: Left to right
hi: बाएँ से दाएँ
