Loading Bar (8.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Image size
fa: اندازه تصویر

en: Description
fa: شرح

en: None
fa: هیچ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: View
fa: مشاهده

en: Text
fa: متن

en: ID
fa: هویت

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Color
fa: رنگ

en: Pattern
fa: الگو

en: Reverse
fa: معکوس

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: File directory
fa: پوشه فایل

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Right to left
fa: راست به چپ

en: Left to right
fa: چپ به راست

en: Upload destination
fa: مقصد بارگذاری
