Loading Bar (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Image size
pt: Tamanho da imagem

en: Description
pt: Descrição

en: None
pt: Nenhum

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Image
pt: Imagem

en: Center
pt: Central

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: View
pt: Ver

en: Text
pt: Texto

en: Configure
pt: Configurar

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Line
pt: Linha

en: Configuration
pt: Configurações

en: Color
pt: Cor

en: Square
pt: Quadrado

en: Pattern
pt: Padrão

en: Stripe
pt: Listra

en: Middle
pt: Meio

en: Reverse
pt: Reverter

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: File directory
pt: Diretório de arquivos

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Round
pt: Arredondar

en: Right to left
pt: Direita para esquerda

en: Left to right
pt: Esquerda para direita

en: Upload destination
pt: Destino do upload

en: Stroke width
pt: Largura do traço
