Loading Bar (8.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (44 entries)

en: Image size
uk: Розмір зображення

en: Description
uk: Опис

en: None
uk: Немає

en: - None -
uk: - Немає -

en: Image
uk: Зображення

en: Center
uk: По центру

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: View
uk: Перегляд

en: Text
uk: Текст

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Normal
uk: Звичайне

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Line
uk: Рядок

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Color
uk: Колір

en: Square
uk: Квадрат

en: Pattern
uk: Шаблон

en: Stripe
uk: Смуга

en: Middle
uk: Середина

en: Stroke color
uk: Колір лінії

en: Fill color
uk: Колір заповнення

en: Reverse
uk: Обернено

en: Fill
uk: Залити

en: Preset
uk: Попередня установка

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: File directory
uk: Каталог файлів

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Minimum value
uk: Мінімальне значення

en: Maximum value
uk: Максимальне значення

en: Bounding box
uk: Габаритна коробка

en: Round
uk: Округлення

en: Circle
uk: Коло

en: Right to left
uk: Справо наліво

en: Left to right
uk: Зліва направо

en: Upload destination
uk: Шлях призначення для відвантажень

en: Energy
uk: Енергія

en: Stroke width
uk: Товщина штриха

en: Bubble
uk: Бульбашка

en: Butt
uk: Зріз

en: Stroke
uk: Штрих

en: The <a href=":homepage_href">@title</a> library is installed in <b>@path</b>.
uk: Бібліотеку <a href=":homepage_href">@title</a> встановлено в <b>@path</b>.
