Loading Bar (8.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (40 entries)

en: Image size
de: Bildgröße

en: Description
de: Beschreibung

en: None
de: Keine

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Image
de: Bild

en: Center
de: Zentriert

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Preview
de: Vorschau

en: View
de: Ansicht

en: Configure
de: Konfigurieren

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Line
de: Zeile

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Color
de: Farbe

en: Square
de: Quadrat

en: Pattern
de: Muster

en: Stripe
de: Streifen

en: Middle
de: Mitte

en: Stroke color
de: Strichfarbe

en: Fill color
de: Füllfarbe

en: Reverse
de: Umkehren

en: Fill
de: Füllen

en: Preset
de: Voreinstellung

en: Machine name
de: Systemname

en: File directory
de: Dateiverzeichnis

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Minimum value
de: Minimaler Wert

en: Maximum value
de: Maximaler Wert

en: Bounding box
de: Begrenzungsbox

en: Round
de: Runden

en: Circle
de: Kreis

en: Right to left
de: Rechts nach links

en: Left to right
de: Links nach rechts

en: Upload destination
de: Upload-Ziel

en: Energy
de: Energie

en: Bubble
de: Blase

en: Stroke
de: Strich

en: The <a href=":homepage_href">@title</a> library is installed in <b>@path</b>.
de: Die Bibliothek <a href=":homepage_href">@title</a> ist in <b>@path</b> installiert.
