Loading Bar (8.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Image size
fr: Taille de l'image

en: None
fr: Aucun(e)

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Center
fr: Centre

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Preview
fr: Aperçu

en: View
fr: Voir

en: Text
fr: Texte

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Configure
fr: Configurer

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Line
fr: Ligne

en: Color
fr: Couleur

en: Square
fr: Carré

en: Pattern
fr: Motif

en: Stripe
fr: Bande

en: Middle
fr: Milieu

en: Stroke color
fr: Couleur de trait

en: Fill color
fr: Couleur de remplissage

en: Reverse
fr: Inversé

en: Preset
fr: Pré-réglage

en: Machine name
fr: Nom système

en: File directory
fr: Répertoire du fichier

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Minimum value
fr: Valeur minimum

en: Maximum value
fr: Valeur maximale

en: Round
fr: Arrondi

en: Circle
fr: Cercle

en: Right to left
fr: De droite à gauche

en: Left to right
fr: De gauche à droite

en: Upload destination
fr: Destination pour le transfert

en: Energy
fr: Énergie

en: Bubble
fr: Bulle

en: The <a href=":homepage_href">@title</a> library is installed in <b>@path</b>.
fr: La bibliothèque <a href=":homepage_href">@title</a> est installée dans <b>@path</b>.
