Loading Bar (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Image size
id: Ukuran gambar

en: Description
id: Deskripsi

en: None
id: Tiada

en: - None -
id: - Tiada -

en: Image
id: Gambar

en: Center
id: Tengah

en: Settings
id: Pengaturan

en: Preview
id: Pratinjau

en: View
id: Lihat

en: Text
id: Teks

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Line
id: Baris

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Color
id: Warna

en: Square
id: Kotak

en: Pattern
id: Pola

en: Middle
id: Tengah

en: Reverse
id: Terbalik

en: Machine name
id: Nama mesin

en: File directory
id: Direktori berkas

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Round
id: Pembulatan

en: Right to left
id: Kanan ke kiri

en: Left to right
id: Kiri ke kanan

en: Upload destination
id: Tujuan unggahan
