Loading Bar (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Image size
it: Dimensioni dell'immagine

en: Description
it: Descrizione

en: None
it: Nessuno

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: View
it: Visualizza

en: Text
it: Testo

en: Configure
it: Configura

en: Normal
it: Normale

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Line
it: Riga

en: Configuration
it: Configurazione

en: Color
it: Colore

en: Square
it: Quadrato

en: Pattern
it: Modello

en: Reverse
it: Inverti

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: File directory
it: Cartella file

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Round
it: Arrotonda

en: Right to left
it: Da destra a sinistra

en: Left to right
it: Da sinistra a destra

en: Upload destination
it: Destinazione file caricati
