Loading Bar (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (32 entries)

en: Image size
ja: 画像ファイルサイズ

en: Description
ja: 説明

en: None
ja: なし

en: - None -
ja: - なし -

en: Image
ja: 画像

en: Center
ja: 中央

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: View
ja: ビュー

en: Text
ja: テキスト

en: Configure
ja: 設定

en: Normal
ja: ノーマル

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Line
ja: 行

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Color
ja: 色

en: Square
ja: 正方形

en: Pattern
ja: パターン

en: Middle
ja: 中

en: Reverse
ja: 逆順

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: File directory
ja: ファイルディレクトリー

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Minimum value
ja: 最小値

en: Maximum value
ja: 最大値

en: Round
ja: 端数切り捨て

en: Right to left
ja: 右から左へ

en: Left to right
ja: 左から右へ

en: Upload destination
ja: アップロード先

en: Bubble
ja: バブル
