Loading Bar (8.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (27 entries)

en: Image size
oc: Talha de l'imatge

en: Description
oc: Descripcion

en: None
oc: Pas cap

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Image
oc: Imatge

en: Center
oc: Centre

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: View
oc: Veire

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Configure
oc: Configurar

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Line
oc: Linha

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Pattern
oc: Motiu

en: Middle
oc: Mitan

en: Reverse
oc: Inversat

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: File directory
oc: Dorsièr de fichièrs

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Round
oc: Arrondi

en: Right to left
oc: De dreita cap a esquèrra

en: Left to right
oc: D'esquèrra cap a dreita

en: Upload destination
oc: Destinacion dels mandadisses
