LocalGov Drupal (3.4.0) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Author
pt: Autor

en: Language
pt: Idioma

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Default
pt: Predefinido

en: Updated
pt: Atualizado

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Page
pt: Página

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtro

en: Desc
pt: Descendente

en: Anonymous
pt: Anónimo

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Messages
pt: Mensagens

en: author
pt: autor

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Tabs
pt: Separadores

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: No content available.
pt: Conteúdo não disponível

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Breadcrumbs
pt: Navegação estruturada

en: Published status
pt: Estado da publicação

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Find and manage content.
pt: Encontrar e gerir conteúdo.

en: Asc
pt: Ascendente

en: Site branding
pt: Imagem de marca do sítio

en: Default long date
pt: Data longa predefinida

en: Default medium date
pt: Data intermédia predefinida

en: Default short date
pt: Data curta predefinida

en: Find and manage content
pt: Encontrar e gerir conteúdo
