Localgov Core (2.14.2) - en to ar translation catalogue (43 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Author
ar: المؤلف

en: Size
ar: الحجم

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Use count
ar: استخدام العد

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: Default
ar: الافتراضي

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Files
ar: الملفات

en: All
ar: الكل

en: Filter
ar: انتقاء

en: Fields
ar: الحقول

en: Desc
ar: تنازلي

en: Square
ar: ميدان

en: Arguments
ar: المتغيرات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Entity
ar: الكيان

en: Document
ar: وثيقة

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Used in
ar: مستخدمة في

en: Editor
ar: محرر

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Featured
ar: متميز

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: MIME type
ar: نوع MIME

en: - All -
ar: - الكل -

en: @argument title
ar: عنوان @argument

en: @argument input
ar: مُدخل @argument

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Medium 21:9 (1024x440)
ar: متوسط 21 :9 (1024×440)

en: Medium 3:2 2x (1200x800)
ar: متوسط 3 :2 2×(1200×800)

en: Medium 3:2 (600x400)
ar: متوسط 3 :2 (600×400)

en: Medium 8:7 (266x236)
ar: متوسط 8 :7 (266×236)

en: Square Large
ar: مربع كبير

en: Square Small
ar: مربع صغير

en: 3:2 Image
ar: 3:2 صورة

en: Hero or Banner
ar: العنوان او الشخصية البارزة

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
ar: ملف أو مستند تم رفعه ، مثل ملفات بامتداد PDF.

en: Medium 8:7
ar: متوسط 8 :7
