Localgov Core (2.14.2) - en to nl translation catalogue (66 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Size
nl: Grootte

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Use count
nl: Gebruiksfrequentie

en: Image
nl: Afbeelding

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Files
nl: Bestanden

en: All
nl: Alle

en: Fields
nl: Velden

en: Desc
nl: Aflopend

en: Square
nl: Vierkant

en: Arguments
nl: Argumenten

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Page header
nl: Paginakop

en: Entity
nl: Entiteit

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Used in
nl: Gebruikt in

en: Editor
nl: Redacteur

en: Featured
nl: Aanbevolen

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Temporary
nl: Tijdelijk

en: No files available.
nl: Geen bestanden beschikbaar.

en: MIME type
nl: MIME-type

en: Upload date
nl: Uploaddatum

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: @argument title
nl: @argument titel

en: @argument input
nl: @argument invoer

en: Changed date
nl: Aanpassingsdatum

en: Asc
nl: Oplopend

en: Use replacement tokens from the first row
nl: Tokens van de eerste rij gebruiken

en: External link
nl: Externe link

en: 1 place | @count places
nl[0]: 1 plaats
nl[1]: @count plaatsen

en: Registering module
nl: Module registreren

en: File usage
nl: Bestandsgebruik

en: Should replacement tokens be used from the first row
nl: Worden vervangingstokens vanaf de eerste regel gebruikt

en: The following tokens are available. You may use Twig syntax in this field.
nl: De volgende tokens zijn beschikbaar. U kunt de Twig-syntax in dit veld gebruiken.

en: Find and manage files.
nl: Bestanden vinden en beheren.

en: Files overview
nl: Bestandenoverzicht

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
nl: Bestandsgebruikinformatie voor {{ arguments.fid }}

en: Use local images for reusable media.
nl: Gebruik lokale afbeeldingen voor herbruikbare media.

en: Large 21:9 (1440x620)
nl: Groot 21:9 (1440x620)

en: Large 21:9 2x (2880x1240)
nl: Groot 21:9 2x (2880x1240)

en: Large 3:2 2x (1536x1024)
nl: Groot 3:2 2x (1536x1024)

en: Large 3:2 (768x512)
nl: Groot 3:2 (768x512)

en: Medium 21:9 (1024x440)
nl: Gemiddeld 21:9 (1024x440)

en: Medium 3:2 2x (1200x800)
nl: Gemiddeld 3:2 2x (1200x800)

en: Medium 3:2 (600x400)
nl: Gemiddeld 3:2 (600x400)

en: Medium 8:7 (266x236)
nl: Gemiddeld 8:7 (266x236)

en: Scale crop 7:3 large
nl: Schalen en uitsnijden 7:3 groot

en: Small 21:9 (768x330)
nl: Klein 21:9 (768x330)

en: Square Large
nl: Groot vierkant

en: Square Medium
nl: Gemiddeld vierkant

en: Square Small
nl: Klein vierkant

en: 3:2 Image
nl: 3:2 afbeelding

en: Hero or Banner
nl: Hero of Banner

en: User manager
nl: Gebruikersbeheerder

en: Remote video
nl: Externe video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
nl: Een externe video van YouTube of Vimeo.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
nl: Een geupload bestand of document, zoals een PDF.

en: Medium 8:7
nl: Gemiddeld 8:7
