LocalGov Core (2.14.7) - en to da translation catalogue (71 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Language
da: Sprog

en: Action
da: Handling

en: Size
da: Størrelse

en: Reset
da: Gendan

en: Use count
da: Brug antal

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: True
da: Sandt

en: Default
da: Standard

en: Filename
da: Filnavn

en: Updated
da: Opdateret

en: Files
da: Filer

en: All
da: Alle

en: Published
da: Udgivet

en: Fields
da: Felter

en: Desc
da: Faldende

en: Square
da: Kvadrat

en: Arguments
da: Parametre

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Document
da: Dokument

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Used in
da: Brugt i

en: Offset
da: Forskydning

en: Featured
da: Anbefalet

en: Entity type
da: Entity-type

en: Temporary
da: Midlertidig

en: No files available.
da: Ingen tilgængelige filer.

en: Upload date
da: Upload-dato

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: @argument title
da: @argument titel

en: No media available.
da: Ingen tilgængelige media.

en: Contributor
da: Bidragyder

en: Changed date
da: Ændringsdato

en: Asc
da: Stigende

en: Use replacement tokens from the first row
da: Brug erstatnings-tokens fra den første række

en: 1 place | @count places
da[0]: 1 sted
da[1]: @count steder

en: Registering module
da: Registrerer modul

en: Should replacement tokens be used from the first row
da: Anvend erstatnings-tokens fra den første række

en: The following tokens are available. You may use Twig syntax in this field.
da: Følgende tokens er tilgængelige. Du kan bruge Twig-syntaks i dette felt.

en: Find and manage files.
da: Find og håndtér filer.

en: Files overview
da: Filoversigt

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
da: Information om brug af filen {{ arguments.fid }}

en: Find and manage media.
da: Find og håndtér mediefiler.

en: Large 21:9 (1440x620)
da: Stor 21:9 (1440x620)

en: Large 21:9 2x (2880x1240)
da: Stor 21:9 2x (2880x1240)

en: Large 3:2 2x (1536x1024)
da: Stor 3:2 2x (1536x1024)

en: Large 3:2 (768x512)
da: Stor 3:2 (768x512)

en: Medium 21:9 (1024x440)
da: Mellem 21:9 (1024×440)

en: Medium 3:2 2x (1200x800)
da: Mellem 3:2 2x (1200x800)

en: Medium 3:2 (600x400)
da: Mellem 3:2 (600 x 400)

en: Medium 8:7 (266x236)
da: Mellem 8:7 (266x236)

en: Scale crop 7:3 large
da: Skalér og beskær 7:3 stor

en: Small 21:9 (768x330)
da: Lille 21:9 (768x330)

en: Square Large
da: Stort kvadrat

en: Square Medium
da: Medium kvadrat

en: Square Small
da: Lille kvadrat

en: 3:2 Image
da: 3:2 Billede

en: Hero or Banner
da: Hero eller banner

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
da: En ekstern video fra Youtube eller Vimeo.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
da: En uploadet fil eller dokument, f.eks. en PDF.

en: Responsive 3x2
da: Responsiv 3x2
