LocalGov Core (2.14.7) - en to el translation catalogue (49 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Language
el: Γλώσσα

en: Action
el: Ενέργεια

en: Size
el: Μέγεθος

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Image
el: Εικόνα

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: True
el: Αληθής

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Files
el: Αρχεία

en: All
el: Όλες

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Fields
el: Πεδία

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Media
el: Μέσα

en: Desc
el: Φθί

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Entity
el: Οντότητα

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Featured
el: Ζώνη προβεβλημένων

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: No files available.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία.

en: MIME type
el: MIME τύπος

en: Upload date
el: Ημερομηνία αποστολής

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Published status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: @argument title
el: @argument τίτλος

en: @argument input
el: @argument εισαγωγή

en: Changed date
el: Αλλαγμένη ημερομηνία

en: Asc
el: Αύξ

en: Use replacement tokens from the first row
el: Χρησιμοποιήστε σύμβολα (token) αντικατάστασης από την πρώτη γραμμή

en: Registering module
el: Καταχώρηση μονάδας
