LocalGov Core (2.14.7) - en to fil translation catalogue (15 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Author
fil: May akda

en: Language
fil: Wika

en: Reset
fil: Ibalik sa pamantayan

en: Name
fil: Pangalan

en: edit
fil: wastuhin

en: Default
fil: Pamantayan

en: Updated
fil: Nabago

en: Files
fil: Mga talaksan

en: All
fil: Lahat

en: Published
fil: Inilathala

en: Filter
fil: Salain

en: Featured
fil: Itinatampok
