LocalGov Core (2.14.7) - en to fa translation catalogue (52 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Language
fa: زبان

en: Action
fa: عملکرد

en: Size
fa: اندازه

en: Reset
fa: اعاده

en: Use count
fa: تعداد استفاده

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: True
fa: صحیح

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Filename
fa: نام فایل

en: Updated
fa: به‌روز

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: All
fa: همه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: صافی

en: Fields
fa: میدانها

en: ,
fa: ،

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Media
fa: رسانه

en: Desc
fa: نزولی

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Entity
fa: عنصر

en: ‹ Previous
fa: قبلی>

en: Next ›
fa: >بعدی

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Used in
fa: استفاده شده در

en: Editor
fa: تدوینگر

en: Offset
fa: جابجایی

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Permanent
fa: دائمی

en: Temporary
fa: موقت

en: No files available.
fa: هیچ فایلی در دسترس نیست.

en: MIME type
fa: نوع تقلید

en: Upload date
fa: تاریخ بارگذاری

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: @argument title
fa: عنوان @argument

en: No media available.
fa: هیچ راسانه ای موجود نیست.

en: Changed date
fa: تاریخ تغییر

en: Asc
fa: صعودی

en: Media name
fa: نام رسانه

en: Find and manage media.
fa: رسانه را پیدا و مدیریت کنید
