LocalGov Drupal Microsites (4.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Image
de: Bild

en: Square
de: Quadrat

en: Anonymous
de: Gast

en: Front page
de: Startseite

en: Document
de: Dokument

en: Use local images for reusable media.
de: Lokale Bilder für wiederverwendbare Medien verwenden.

en: Large 3:2 2x (1536x1024)
de: Groß 3:2 2x (1536x1024)

en: Large 3:2 (768x512)
de: Groß 3:2 (768x512)

en: Square Large
de: Quadratisch groß

en: Square Medium
de: Quadratisch mittel

en: Square Small
de: Quadratisch klein

en: 3:2 Image
de: 3:2-Bild

en: Remote video
de: Extern gehostetes Video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
de: Ein extern gehostetes Video von YouTube oder Vimeo.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
de: Eine hochgeladene Datei oder ein Dokument, wie z. B. ein PDF-Dokument.
