LocalGov Drupal Microsites (4.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Content
uk: Вміст

en: Image
uk: Зображення

en: Hostname
uk: Назва хоста

en: Square
uk: Квадрат

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Front page
uk: Головна сторінка

en: Document
uk: Документ

en: Use local images for reusable media.
uk: Використовувати локальні зображення для багаторазових медіа.

en: Large 3:2 2x (1536x1024)
uk: Велике 3:2 2x (1536x1024)

en: Large 3:2 (768x512)
uk: Велике 3:2 (768x512)

en: Square Large
uk: Квадратне велике

en: Square Medium
uk: Квадратне середнє

en: Square Small
uk: Квадратне мале

en: 3:2 Image
uk: 3:2 зображення

en: Remote video
uk: Віддалене відео

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
uk: Віддалено розміщуване відео з YouTube або Vimeo.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
uk: Викладений файл чи документ, наприклад PDF.
