localgov test (3.0.15) - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: Language
tr: Dil

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Default
tr: Varsayılan

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Page
tr: Sayfa

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Desc
tr: Azalan

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Messages
tr: İletiler

en: author
tr: yazar

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Find and manage content.
tr: İçeriği bul ve yönet.

en: Asc
tr: Artan

en: Site branding
tr: Site markası

en: Default long date
tr: Varsayılan uzun tarih

en: Default medium date
tr: Varsayılan orta tarih

en: Default short date
tr: Varsayılan kısa tarih

en: Find and manage content
tr: İçeriği bulun ve yönetin
