Location Migration (1.0.0-beta1) - en to da translation catalogue (8 entries)

en: Translatable
da: Kan oversættes

en: Cardinality
da: Kardinalitet

en: Migration
da: Migrering

en: The entity type.
da: Entity-typen.

en: The field name.
da: Feltnavnet.

en: The entity bundle.
da: Entity bundle.

en: The field instance data.
da: Feltets instansdata.

en: The field type
da: Felttypen
