Location Migration (1.0.0-beta1) - en to es translation catalogue (8 entries)

en: Translatable
es: Traducible

en: Cardinality
es: Cardinalidad

en: Migration
es: Migración

en: The entity type.
es: El tipo de entidad.

en: The field name.
es: El nombre del campo.

en: The entity bundle.
es: El conjunto de entidad.

en: The field instance data.
es: Los datos de la instancia del campo.

en: The field type
es: El tipo de campo
