Location Migration (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Translatable
pt: Traduzível

en: Cardinality
pt: Cardinalidade

en: Migration
pt: Migração

en: The entity type.
pt: O tipo de entidade.

en: The field name.
pt: O nome do campo.

en: The entity bundle.
pt: O pacote de entidades.

en: The field instance data.
pt: Os dados da instância do campo.

en: The field type
pt: O tipo do campo
