Location Migration (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Translatable
uk: Доступний для перекладу

en: Cardinality
uk: Кардинальність

en: Migration
uk: Перенесення...

en: The entity type.
uk: Тип сутності.

en: The field name.
uk: Назва цього поля.

en: The entity bundle.
uk: Пакет сутності.

en: The field instance data.
uk: Дані цього екземпляра поля.

en: The field type
uk: Тип цього поля
