Location Migration (1.0.0-beta2) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Translatable
fr: Traduisible

en: Cardinality
fr: Cardinalité

en: The entity type.
fr: Le type d'entité.

en: The field name.
fr: Le nom du champ.

en: The entity bundle.
fr: Le sous-type de l'entité.

en: The field instance data.
fr: Les données de l'instance du champ.

en: The field type
fr: Le type du champ
