Location Migration (1.0.0-beta2) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Translatable
hu: Fordítható

en: Cardinality
hu: Számosság

en: Migration
hu: Költöztetés

en: The entity type.
hu: Az entitás típusa.

en: The field name.
hu: A mező neve.

en: The entity bundle.
hu: A mezőköteg.

en: The field instance data.
hu: A mező példányának adata.

en: The field type
hu: A mező típusa
