Location Migration (1.0.0-beta3) - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Translatable
tr: Çevrilebilir

en: Cardinality
tr: Nicelik

en: Migration
tr: Göç

en: The entity type.
tr: Varlık tipi.

en: The field name.
tr: Alan adı.

en: The entity bundle.
tr: Varlık paketi.

en: The field type
tr: Alan tipi
