Location Migration (1.0.0-beta4) - en to ca translation catalogue (6 entries)

en: Translatable
ca: Traduïble

en: Cardinality
ca: Cardinalitat

en: Migration
ca: Migració

en: The entity type.
ca: El tipus d'entitat.

en: The field name.
ca: El nom del camp.

en: The field type
ca: El tipus de camp
