Location Migration (1.0.0-beta4) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Translatable
id: Dapat diterjemahkan

en: Cardinality
id: Kardinalitas

en: Migration
id: Migrasi

en: The entity type.
id: Tipe entitas

en: The field name.
id: Nama bidang.

en: The entity bundle.
id: Bundel entitas.

en: The field instance data.
id: Data instance bidang.

en: The field type
id: Jenis bidang
