Location Migration (1.0.0-beta4) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Translatable
ja: 翻訳可能

en: Cardinality
ja: カーディナリティ

en: Migration
ja: マイグレーション

en: The entity type.
ja: エンティエィタイプ。

en: The field name.
ja: フィールド名です。

en: The entity bundle.
ja: エンティティバンドル。

en: The field instance data.
ja: フィールドインスタンスのデータです。

en: The field type
ja: フィールドタイプ
