Location Migration (1.0.0-beta4) - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Translatable
pl: Przetłumaczalne

en: Cardinality
pl: Liczność

en: Migration
pl: Migracja

en: The entity type.
pl: Typ encji.

en: The field name.
pl: Nazwa pola

en: The entity bundle.
pl: Zestaw encji

en: The field instance data.
pl: Dane egzemplarza pola.

en: The field type
pl: Typ pola
