Location Migration (1.0.0-beta5) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Translatable
de: Übersetzbar

en: Cardinality
de: Kardinalität

en: The entity type.
de: Der Entitäts-Typ.

en: The field name.
de: Der Feldname.

en: The entity bundle.
de: Der Subtyp der Entität.

en: The field instance data.
de: Die Daten der Feldinstanz.

en: The field type
de: Der Feldtyp.
