Location Migration (1.0.0-beta5) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Translatable
ru: Переводимый

en: Cardinality
ru: Количество элементов

en: Migration
ru: Миграция

en: The entity type.
ru: Тип сущности.

en: The field name.
ru: Имя данного поля.

en: The entity bundle.
ru: Тип сущности.

en: The field instance data.
ru: Данные экземпляра поля.

en: The field type
ru: Тип поля
