Location Selector (8.x-1.0) - en to bo translation catalogue (12 entries)

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Is equal to
bo: དེ་དང་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Is not equal to
bo: དེ་དང་འདྲ་མཉམ་མིན་པ

en: empty
bo: སྟོང་བ

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Is empty (NULL)
bo: སྟོང་བ་ཡིན་པ༼NULL༽

en: not empty
bo: སྟོང་བ་མིན་པ

en: exposed
bo: ཕྱིར་མངོན་ཟིན་པ

en: Is not empty (NOT NULL)
bo: སྟོང་བ་མིན་པ༼NOT NULL༽

en: grouped
bo: ཚོ་ཁག་བཟོས་ཟིན
