Location Selector (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: - Please select -
hu: – Választás szükséges –

en: empty
hu: üres

en: About
hu: Leírás

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: not empty
hu: nem üres

en: exposed
hu: felfedett

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Is not empty (NOT NULL)
hu: Nem üres (NOT NULL)

en: grouped
hu: csoportosított

en: Network problem!
hu: Hálózati hiba!

en: Hint text that appears inside the field when empty.
hu: A mezőben megjelenő eligazítószöveg, amikor az üres.
