Location Selector (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Value
it: Valore

en: Yes
it: Sì

en: Is equal to
it: È uguale a

en: Is not equal to
it: Non è uguale a

en: empty
it: vuoto

en: About
it: Informazioni

en: Is empty (NULL)
it: È vuoto (NULL)

en: not empty
it: non vuoto

en: exposed
it: esposto

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Is not empty (NOT NULL)
it: Non è vuoto (NOT NULL)

en: grouped
it: raggruppati

en: Network problem!
it: Problema di rete!
