Location Selector (8.x-1.1) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Value
de: Wert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Is equal to
de: Ist gleich mit

en: Is not equal to
de: Ist ungleich zu

en: - Please select -
de: - Bitte auswählen -

en: empty
de: Leer

en: About
de: Über

en: Is empty (NULL)
de: Ist leer (NULL)

en: not empty
de: nicht leer

en: exposed
de: hervorgehoben

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: Is not empty (NOT NULL)
de: Ist nicht leer (NOT NULL)

en: How to use
de: Hinweise zur Benutzung

en: grouped
de: gruppiert

en: Force selection of deepest level
de: Auswahl bis zur untersten Ebene erzwingen

en: Network problem!
de: Netzwerkproblem!

en: SettingsForm
de: Konfigruationsformualr

en: My Field Type
de: Mein Feldtyp

en: Hint text that appears inside the field when empty.
de: Hinweistext, der im Feld angezeigt wird, wenn das Feld leer ist.
