Location Selector (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Is not equal to
pt: Não é igual a

en: empty
pt: vazio

en: About
pt: Sobre

en: Is empty (NULL)
pt: Está vazio (NULO)

en: not empty
pt: não vazio

en: exposed
pt: expostos

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Is not empty (NOT NULL)
pt: Não é vazio (NÃO NULO)

en: grouped
pt: agrupado

en: Network problem!
pt: Problema de rede!

en: Hint text that appears inside the field when empty.
pt: Texto de dica que aparece dentro do campo quando vazio.
