Location Selector (8.x-1.1) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Is equal to
uk: Є рівним

en: Is not equal to
uk: Не є рівним

en: OK
uk: Гаразд

en: empty
uk: порожньо

en: About
uk: Про модуль

en: Is empty (NULL)
uk: Порожнє (NULL)

en: not empty
uk: не порожнє

en: exposed
uk: розкритий

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Is not empty (NOT NULL)
uk: Не порожнє (NOT NULL)

en: How to use
uk: Як користуватися

en: grouped
uk: груповано

en: Force selection of deepest level
uk: Примусовий вибір найглибшого рівня

en: Network problem!
uk: Складнощі з мережею!

en: Hint text that appears inside the field when empty.
uk: Текст підказки, показуваний в полі, коли воно порожнє
