Loco Translate (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Status
it: Stato

en: Language
it: Lingua

en: Overview
it: Panoramica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Import
it: Importa

en: Summary
it: Sommario

en: All
it: Tutti

en: Never
it: Mai

en: Update available
it: Aggiornamento disponibile

en: 1 day
it: 1 giorno

en: Missing
it: Mancante

en: Installed
it: Installato

en: Interval
it: Intervallo

en: Multilingual
it: Multilingue

en: No update data available
it: Non sono disponibili informazioni sugli aggiornamenti

en: @name field is required.
it: Il campo @name è obbligatorio.
