Log entity (2.2.0) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Logs
id: Catatan

en: Name
id: Nama

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Page
id: Halaman

en: Filter
id: Saring

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Clone
id: Kloning

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authoring information
id: Informasi penulisan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Granularity
id: Granuralitas

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Changed
id: Berubah

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: log
id: Catat

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Bulk update
id: Pemutakhiran masal

en: Asc
id: Urutan turun

en: With selection
id: Dengan pilihan

en: Last saved
id: Terakhir disimpan

en: Not saved yet
id: Belum disimpan
