Loggable (8.x-1.2) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Types
id: Jenis

en: Settings
id: Pengaturan

en: Error
id: Kesalahan

en: Severity
id: Keparahan

en: Warning
id: Peringatan

en: Filters
id: Filter

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: API key
id: Kunci API

en: Notice
id: Peringatan

en: Emergency
id: Darurat

en: Alert
id: Peringatan

en: Critical
id: Kritis
