Loggable (8.x-1.3) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Types
it: Tipi

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Error
it: Errore

en: Severity
it: Rilevanza

en: Warning
it: Avviso

en: Domain
it: Dominio

en: Filters
it: Filtri

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Notice
it: Avviso

en: Info
it: Informazioni

en: Not configured
it: Non configurato

en: Emergency
it: Emergenza

en: Alert
it: Avviso

en: Critical
it: Critico
