Loqate (2.1.0) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: - None -
nl: - Geen -

en: Country
nl: Land

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Field
nl: Veld

en: Mode
nl: Modus

en: Address
nl: Adres

en: State/Province
nl: Staat/Provincie

en: Field mapping
nl: Veldtoewijzing

en: About
nl: Over

en: City/Town
nl: Plaats

en: An entity field containing a postal address
nl: Een entiteitsveld met een postadres

en: Composite elements
nl: Samengestelde elementen

en: Provides a form element to collect address information (street, city, state, zip).
nl: Biedt een element aan om adresinformatie te verzamelen (straat, stad, provincie, postcode).

en: ZIP/Postal Code
nl: Postcode
